Můj příběh

Když mi bylo lehce přes dvacet, měla jsem vše jasně naplánované. Studovala jsem vysokou školu, měla krásný vztah, hodně cestovala a pracovala v marketingu mezinárodní firmy.

 Ale hlavně jsem měla vizi: do třiceti svatba a dvě děti. Všechno se dělo tak nějak samo, bez většího úsilí. Plynul den za dnem a já začala vnímat, že něco nesedí…  Pomalu se přiblížila “třicítka” a já měla pocit, že žiju ve zlaté kleci. Pochybovala jsem o smysluplnosti své práce, o vztahu, ve kterém jsem byla osm let… Cítila jsem tíhu, úzkost a nemohla se pořádně nadechnout. Přemýšlela jsem nakolik je to všechno moje cesta a jestli jsem vůbec šťastná. Víc a víc jsem se uzavírala do sebe a tajně doufala, že se vše vyřeší samo… Blížil se termín svatby a já už byla úplně ztracená. Vůbec jsem tomu nerozuměla… bylo to přesně to, co jsem si vždycky přála…

Když už tíha byla neúnosná a já nevěděla co dál, požádala jsem konečně o pomoc. Potřebovala jsem slyšet nezávislý pohled na věc a všemu porozumět… Rozhodla jsem se navštívit terapeutku a vše s ní probrat. A tehdy mi to došlo… Byla jsem totálně odpojená od svých emocí a sama sebe. Ve svém životě jsem jen přijímala okolnosti, které přicházely a žila dle očekávání druhých… nic z toho nebylo moje. Došlo mi, že takhle dál už nemůžu. Když něco nezměním, má zlatá klec mě uvězní celou a postupně zadusí. 

Díky konzultacím s psycholožkou jsem se naučila vnímat své pocity, zabývat se tím, co chci a potřebuji. Přestala jsem se bát o tom přemýšlet, mluvit, ale hlavně konat. Některé změny bolely hodně. Nejtěžší pro mě bylo ukončit vztah a zrušit svatbu. Postupně jsem přidávala další změny, absolvovala kurzy osobního rozvoje, ženské kruhy, terapeutický a koučovací výcvik… Začala jsem cítit úlevu a viděla světlo na konci tunelu. Porozuměla jsem  souvislostem v mém životě, ale hlavně jsem si začala život tvořit podle sebe.

Teď jsem o deset let starší a je ze mě spokojená žena!

Vnímám, že jsem na cestě a stále budu. Život je proces. Stále bude co řešit a kam se posouvat, ale důležité je, že teď už je to moje cesta… Naslouchám sama sobě a svým emocím, to je můj kompas.

Mám skvělého partnera, úžasné děti a tvořím si práci, kterou miluji. Jsem terapeutka a koučka. Provázím klienty na jejich cestě. Společně odhalujeme, co skutečně cítí a co se skrývá na pozadí toho, co řeší. Předávám jim své vlastní zkušenosti. Učím je, jak přijmout a mít rád sám sebe. Jak být autentický a spokojený. Jak se s lehkostí rozhodnout na každé životní křižovatce a nevláčet si s sebou zbytečné lodní kufry plné problémů, obav, křivd a jiného balastu…

 

Chcete být také spokojení? Ozvěte se mi, ráda budu i Vaším průvodcem! Konzultace s terapeutem fungují, vím to z vlastní zkušenosti a vidím efekt u svých klientů. Žijte život podle sebe!

CHCI BÝT SPOKOJENÝ!