Naprogramujte si svůj mozek!

Už jste slyšeli pojem „afirmace“? Wikipedie tvrdí, že afirmace je „pozitivní myšlenka, která mění zatuhlé myšlení“. I tak by se to dalo říct!

Líbí se mi i tvrzení, že náš život je tvořen našimi myšlenkami. To, jak přemýšlíme se odráží v našich emocích, emoce tvoří naše chování, chování tvoří naši povahu a ta tvoří náš osud.

Pro snazší pochopení jsem připravila schéma. A jen k němu dodávám, že osud  nás ovlivňuje v tom jak vnímáme svět, jak o něm uvažujeme. Tím se opět vracíme k myšlenkám a celý cyklus se opakuje…

Pokud chcete změnit svůj osud, začněte u svých myšlenek.  Z osobní zkušenosti doporučuji právě zmíněné afirmace. Jedná se o pozitivně laděná tvrzení v přítomném čase, která se zaměřují na to, co v životě chcete.

Jde v zásadě o cílené programování podvědomí, které po určité době začne brát tyto výroky jako „fakt“ a Vy se tak začnete opravdu chovat… A jak už bylo řečeno, chování tvoří naši povahu a ta tvoří náš osud. Vytvořte si tedy osud takový, jaký ho chcete mít!

Afirmace může znít např. „Řízení auta mě baví a přináší mi radost.“, případně „Vše na co sáhnu se mi daří.“ a nebo „Žiji v naplňujícím a harmonickém partnerském vztahu.“ Zkrátka cokoliv Vás napadne. Je však třeba pozitivní ladění a časté opakování, ideálně každý den a čím vícekrát, tím lépe.

Nejedná se samozřejmě o všespásný nástroj a ani netvrdím, že se jen díky afirmacím Váš život změní. Ale rozhodně se jedná o vhodný doplněk, který Vám usnadní a urychlí dosažení cílů, na kterých pracujete!

Vyzkoušejte a uvidíte!