Zástupy hodných holek aneb 7 kroků jako návod na vystoupení z řady

Všem nám bylo do hlavy vtloukáno, abychom byly hodné, že jen takové si zasloužíme být milovány. Ale realita je trošku jiná, lásku si není třeba zasluhovat a už vůbec ne tím, že budeme upřednostňovat potřeby a přání druhých před vlastními. Přitom stačí “jen” 7 kroků, abychom se z hodných holek proměnily ve spokojené ženy.

Známe ho snad všechny. Syndrom hodné holky.

Od malička nám bylo prostřednictvím pohádek vkládáno do podvědomí, že pouze hodná holka může být šťastná a za všechna příkoří a odříkání se jí osud náležitě odvděčí. Do cesty jí přivede úžasného prince, její život se náhle promění mávnutím kouzelného proutku a bude plný lásky a hojnosti. Toto přesvědčení v nás často utvrzovali i naši rodiče. Ti po nás chtěli, abychom byly hodné, protože právě takové nás mají rádi. Jakýkoliv projev naší svobodné vůle, který narušoval jejich komfortní zónu, byl často po zásluze potrestán. Byly jsme opakovaně ujišťovány o tom, že „být hodnou holkou“ je správná životní strategie, jedině takové si zasloužíme být milovány a že vše zlé se jednou v dobré obrátí.

Bohužel realita je poněkud jiná. Dnes kolem sebe máme nespočet „hodných holek“. Ale buďme k sobě upřímné: kolik z nich je opravdu šťastných a o kolika skutečných příbězích prince na bílém koni jste slyšely? Možná nadešel správný čas na to si přestat lhát do vlastní kapsy a vystoupit z řady.

Pokud opravdu chceme mít život jako z pohádky, musíme si ho takový udělat.

Sebeláska je jedinou láskou, která trvá do konce života.

Oscar Wilde

Abychom byly opravdu šťastné, je nutné mít samy sebe na prvním místě a milovat se bezpodmínečně. Vidět realitu takovou, jaká skutečně je, a přijmout za ni zodpovědnost. Uvědomit si, že život je v našich rukou, a pokud chceme, aby stál za to, musíme pro to NĚCO udělat. To „NĚCO“ není vůbec málo a ani to není snadné, ale každý krok na naší cestě ke štěstí nás k němu přibližuje. Někdy po cestě jen cupitáme, někdy kráčíme mílovými kroky, záleží na mnoha okolnostech. Co je ale důležité, že vůbec jdeme.

7 kroků ke spokojenému životu, které musíme podniknout:

  1. Mít samy sebe na prvním místě
  2. Milovat se takové, jaké jsme
  3. Přijmout plnou zodpovědnost za náš život
  4. Vědět, kam jdeme
  5. Žít přítomností
  6. Dovolit si být ženou a přijmout všechny její podoby
  7. Hýčkat se

Pokud se rozhodnete ze zástupů hodných holek vystoupit a svou životní cestu započít právě uvedenými kroky, věřím, že Vás čeká velké dobrodružství zakončené ještě větší spokojeností. Vím, že cesta není jednoduchá, ale věřte mi, stojí za to a přeji Vám na ní hodně štěstí!